Lenovo’nun sekiz hoparlörlü tableti tanıtıldı!

Lenovo, yeni 11,5 inçlik Tab Plus tabletinde dört tiz ve dört bas ile toplamda sekiz hoparlör yerleştirdi, bu da tabletin bir Bluetooth hoparlörü olarak da kullanılabilmesini sağlıyor. Tablet, özellikle ses performansıyla ve inceliğiyle dikkat çekiyor.

Tek bir tablet, sekiz hoparlör: Lenovo Tab Plus tanıtıldı

Tabletler bildiğiniz gibi etkileyici bas performansıyla tanınmıyor. Lenovo’nun yeni 11,5 inçlik Tab Plus modeli bu algıyı yıkmak için geliyor. Her biri tabletin her iki yanına yerleştirilmiş dört tiz ve dört bas ile Tab Plus, yatay modda kullanıldığında 26W ses üretiyor.

Tab Plus’ın ses yeteneklerinden tam anlamıyla faydalanmak için, Lenovo diğer cihazları kablosuz olarak tablete bağlayarak onu bir Bluetooth hoparlörü olarak kullanma seçeneği de sunuyor.

MediaTek Helio G99 sekiz çekirdekli işlemci ile eşleştirilmiş 8 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB genişletilebilir depolama ile güçlendirilen Lenovo Tab Plus kesinlikle tasarım için kullanabileceğiniz bir tablet değil.

Lenovo, bunu öncelikle bir medya tüketim cihazı olarak konumlandırıyor, ki bu ön ve arka kameranın her ikisinin de sadece 8 MP olmasıyla da yansıtılıyor. Tablet Android 14 ile birlikte gelirken, Lenovo iki yıl boyunca işletim sistemi güncellemeleri ve dört yıl boyunca güvenlik yamaları sözü veriyor.

Lenovo Tab Plus ‘ın 11,5 inçlik 90Hz 2K LCD ekranı en iyi sınıfın çok gerisinde olsa da Lenovo, 8.600 mAh bataryasıyla tabletin 12 saate kadar (ses veya video yayını yapıp yapmadığı belirtilmemiş) yayın yapmaya devam edebileceğini iddia ediyor. 45W hızlı şarj, boş bir bataryayı 90 dakikada dolduruyor.

Tableti bir Bluetooth hoparlör olarak kullanmayı tercih edenler için arka kısımda entegre bir çıkıntılı destek mevcut. Ancak özel bir dinleme deneyimi arayanlar için, 24 bit 96kHz yüksek çözünürlüklü sesi Dolby Atmos ayarlarıyla destekleyen 3.5mm kulaklık jakı da bulunuyor.

Dört entegre woofer’ın büyük bir ödünü, yeni Tab Plus’ın arkasında oldukça belirgin bir çıkıntı olması. Bu, 7,77mm kalınlığındaki tabletin kalınlığını 13,58mm’ye çıkartıyor. Lenovo, kendi tabiriyle Tab Plus’ı sadece seçkin küresel pazarlarda satışa çıkaracak ve fiyatı 290 dolar (9.525 TL) olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir